Medarbejdere

På Bornholms Middelaldercenter - både på Hammershus Borgruin og på Middelaldercentret i Østerlars - er vi mange medarbejdere om sommeren og lidt færre om vinteren.

Fælles for os alle er, at vi er vilde med middelalderen og derfor gør vores aller bedste for at gøre dit besøg i middelalderen til en spændende og unik  oplevelse.

Vi glæder os til at byde du og din familie velkommen - på både Hammershus og i Østerlars.

Administrations- og HR Chef
Mette Hansen2
Mette Hansen - mette@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Konstitueret daglig leder
Lena Muhlig Web
Lena Mühlig - lena@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Seniorrådgiver
Niller Web
Niels Erik Niller Rasmussen - niller@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Historisk formidler
Vibeke Marcher2 Web
Vibeke Marcher - vibeke@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Historisk formidler
Klaus Thorsen Web
Klaus Thorsen
Salgsleder, Indgang og kiosk
Dennis Jensen - dennis@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Regnskab
Britt Jacobsen - britt@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Rengøringsassistent
Jette Overlund Sørensen
Pedel
Peter Hansen
Pedelmedhjælper
Steen Hansen
Servicemedarbejder
Peter Hammer
Dyrepasser
Karina Nielsen
Historisk formidler / Systuen
Helle Pfeiffer
Historisk formidler / plantefarvning
Lene Nielsen
Historisk formidler
Bjørn Ørding
Historisk formidler
Martin Holm
Historisk formidler
June Beltoft
Historisk formidler
John Hansen
Historisk formidler
Vivi Bongart
Historisk formidler
Jørgen Henriksen
Historisk formidler
Ane C. Mogensen
Historisk formidler
Charlotte Adams
Historisk formidler
Margrethe P. Halvorsen
Historisk formidler
Nicolai Edsbjerg Hansen
Historisk formidler
Arne Andersen
Historisk formidler
Hanne Nielsen
Historisk formidler
Lars Holmsted
Historisk formidler
Lars Rømer
Historisk formidler
Nicola Hartmann
Historisk formidler
Sanna Kok-Hansen
Historisk formidler
Tonni Pagsberg
Historisk formidler
Nike Herrberg
Historisk formidler
Jens Baunsgaard
Historisk formidler
Birgitte S. Jensen