Medarbejdere

På Bornholms Middelaldercenter er vi mange om sommeren og lidt færre om vinteren. Fælles for os alle er, at vi gør vores bedste for at dit besøg skal blive en helt speciel oplevelse.

Vi glæder os til at møde dig!

Direktør
Niller Web
Niels Erik "Niller" Rasmussen - niller@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Historisk formidler
Vibeke Marcher2 Web
Vibeke Marcher - vibeke@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Administrationschef
Mette Hansen2
Mette Hansen - mette@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Historisk koordinator
Lena Muhlig Web
Lena Mühlig - lena@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Historisk formidler
Klaus Thorsen Web
Klaus Thorsen
Historisk formidler & væbner
Jacob Worm Web
Jacob Worm
Historisk formidler
Anja Nielsen
Historisk formidler
Bjørn Ørding
Historisk formidler
Martin Holm
Historisk formidler
June Beltoft
Historisk formidler
John Hansen
Historisk formidler
Per Sommer
Historisk formidler
Vivi Bongart
Historisk formidler
Tobias Kjærsgård
Historisk formidler
Tonny Kofoed
Historisk formidler / Systuen
Helle Pfeiffer
Systuen
Noomi Hansen
Salgsleder, Indgang og kiosk
Dennis Jensen - dennis@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Entré Hammershusudstillingen
Gina Hansen - gina@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Regnskab
Britt Jacobsen - britt@bornholmsmiddelaldercenter.dk
Rengøringsassistent
Jette Overlund Sørensen
Pedel
Peter Hansen
Pedelmedhjælper
Steen Hansen
Servicemedarbejder
Peter Hammer
Dyrepasser
Karina Nielsen
EGU-elev
Matti Lind